Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2011. Július 29. 07:25, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Három év múlva szállíthat utasokat a 4-es metró

Három év múlva szállíthat utasokat a 4-es metró

A tervek szerint három év múlva utazhatunk a négyes metrón.

Az új vonalak kétharmad része már elkészült és miután módosították az Alstom-szerződést, a metrókocsik problémája sem akadályozhatja az átadást. Azonban az eredeti tervekkel ellentétben elmarad a második szakasz építése, vagyis a 4-es metró nem épül tovább a Bosnyák térig.

A 4-es metró első – az Etele tér és a Keleti pályaudvar közötti – szakaszának készültsége több mint 65 százalékos – tudta meg a HVG. A DBR Metró Projektigazgatóság tájékoztatása szerint az alagutat építő Bamco a közelmúltban fejezte be a munkát az átkötő alagutak és a Gellért téri állomáshoz közeli vágánykapcsolati műtárgy megépítésével. 2008 végén ugyanis engedély nélkül ennek a műtárgynak az építése miatt állt le az alagútfúrás.

A budai állomások már szerkezetkészek, a pesti oldalon viszont még zajlanak az utolsó szerkezetépítési munkák, de 2011 utolsó negyedévében ezek is befejeződnek. Összességében elmondható, hogy az építkezés az ütemtervnek megfelelően halad. Az állomások felszíni környezetének kialakítása várhatóan 2012 végén, 2013 elején fejeződik be. Az eredeti tervekkel ellentétben azonban nem fog továbbépülni a 4-es metró a Bosnyák-térig, mivel a metrónak ennek a második szakaszára a fővárosnak nincs pénze, s már az Európai Unió is jelezte, hogy nem kíván tárgyalni annak finanszírozásáról.

OrientPress

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.