Hírek
2022. Augusztus 23. 08:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbban tankolni egy szlovák férfi
Vádat emeltek Nagykanizsán egy szlovák férfi ellen, aki júliusban hamis magyar rendszámmal próbált olcsóbb üzemanyagot tankolni a járművébe - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Pirger Csaba elmondta: a 29 éves szlovák férfi július elején Magyarországon keresztül utazott hazájába horvátországi nyaralásából. Nagykanizsára érve tankolni akart autójába, de hogy ne kelljen megfizetnie a külföldiekre vonatkozó magasabb benzinárat, az előzőleg még Szlovákiában beszerzett, műanyagból készült hamis magyar rendszámpárra cserélte a sajátját.
Az egyik nagykanizsai töltőállomásra érve a kútkezelőtől arról érdeklődött, hogy mekkora mennyiséget vásárolhat, de megijedt, és ezután tankolás nélkül elhagyta a helyszínt. Az eredeti rendszámtáblákat alig 50 méterrel arrébb visszaszerelte, az utánzatokat a gépkocsi utasterébe tette.
Az esetről a benzinkút kezelője értesítette a rendőröket, akik a vádlottat egy másik töltőállomáson igazoltatták, a kocsiban lévő hamis rendszámtáblákat pedig lefoglalták. Ez utóbbiakról kiderült, hogy az eredetieket egy akasztói lakos járművére állította ki a közlekedési hatóság.
A szlovák férfi ellen a Nagykanizsai Járási Ügyészség egyedi azonosítójellel való visszaélés bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 17. 07:58, péntek | Belföld
NGM: hatalmas az érdeklődés az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt
Az előzetes regisztrációk száma január 15-ig meghaladta az 5600-at - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.
2025. Január 17. 07:57, péntek | Belföld
NAV: elindult az idei eSZJA-szezon
Már elérhetők a friss szja-bevallási információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján, Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosítást követően március 15-étől bárki hozzáférhet saját bevallási tervezetéhez az eSZJA-oldalon
2025. Január 17. 07:55, péntek | Belföld
Az MKIK azonnali intézkedéseket javasol az áfa alanyi adómentesség értékhatárának emelésénél
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) támogatja az áfa alanyi mentesség határának emelését, egyben azonnali intézkedéseket javasol - jelezte a kamara csütörtökön.
2025. Január 17. 07:51, péntek | Belföld
Az Integritás Hatóság elnöke alaptalannak tartja a hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanút és panasszal él
A hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanú alaptalan, ellene panasszal éltem - közölte Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke csütörtök este az MTI-vel.