Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2018. Október 11. 07:19, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - ilusztráció: pixabay

Halálos áldozata is van a Michael hurrikán pusztításának Floridában

Halálos áldozata is van a Michael hurrikán pusztításának Floridában

Halálos áldozattal is járt a már csökkenő erejű, de változatlanul életveszélyes Michael hurrikán pusztítása Floridában - helyi idő szerint - szerdán.

A vihar 1-es erősségű hurrikánná gyengült, de nem lett kevésbé veszélyes: az esővíz és a tenger 4-5 méter magasra felkorbácsolt hullámai elárasztották Florida Mexikói-öböl mentén fekvő településeit, házak kerültek víz alá, a rendkívüli, helyenként óránként 250 kilométeres széllökések fákat csavartak ki. Panama Cityben egy kidőlő fa csapott agyon egy férfit. Az erős szél ugyanitt egy egész vasúti kocsit emelt a magasba és vágott a földhöz.

Floridában mintegy 500 ezren maradtak áramszolgáltatás nélkül.

Az állam nyugati partvidékén a repülőterek zárva maradtak. Rick Scott kormányzó közlése szerint 54 menedékhelyen mintegy 6700 emberről gondoskodnak, a hatóságok pedig folyamatosan arra figyelmeztetik az embereket, hogy ne hagyják el otthonaikat. Az állam 6 megyéjében teljes, 3 megyéjében pedig részleges kijárási tilalmat vezettek be. A hurrikán szerdán éjjel Alabama és Georgia felé vette útját. Ebben a két államban, továbbá Észak-Karolinában szintén rendkívüli állapotot hirdettek.

A Fehér Ház közlése szerint Donald Trump elnök - miközben szerdán este Pennsylvaniában kampányolt - folyamatos kapcsolatban áll az államok kormányzóival.

A Miamiban lévő Országos Hurrikán Központ (NHC) előrejelzései szerint a hurrikán csütörtökön várhatóan ismét erősödik, de aztán trópusi viharrá "szelídülve" söpör végig az Egyesült Államok keleti partvidékén.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben