Hírek
2011. Szeptember 20. 07:37, kedd |
Kék hírek
Forrás: HírTV
Gyilkosság: tagadott a börtönőr

Tagadta a bűnösségét a kaposvári börtönőrök perének elsőrendű vádlottja a Győri Katonai Bíróságon.
Az egykori őrmester azt állította, nem ütötte és nem rúgta meg azt az 56 éves rabot, akit 2009-ben vertek halálra a kaposvári büntetés-végrehajtási intézetben. Az ügyészség összesen tíz ember ellen emelt vádat.
A későbbi áldozatot, egy német-magyar állampolgárságú férfit lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés gyanújával vették őrizetbe a siófoki rendőrök 2009 januárjában. 2-3 napot töltött fogdában, a fogdaszolgálat fejsérülést vett rajta részt, de ő tagadta, hogy előállítás közben megverték.
A bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, ezért átszállították a kaposvári börtönbe, ahol sérülései miatt egészségügyi zárkában helyezték el. Volt cellatársa is. Az első éjszakát nyugtalanul töltötte, többször ordibált. Másnap először a szolgálati kutyát uszították rá, majd az elsőrendű vádlott bántalmazta is, a gyanú szerint.
„Ráüvöltött az ágyon fekvő fogvatartottra, hogy álljon fel, majd a késlekedve felálló vádlottat nagy erővel a földre lökte. Ezt követően a felállni próbáló fogvatartott mellkasára állt az egyik lábával, és azzal visszanyomva a nevezettet, többször rákiáltott, hogy álljon fel, ha tud. Eközben vádlott többször, nagy erővel az állán, illetve a fején megütötte a fogvatartottat” – mondta el Gyöngyösi Róbert ügyész.
Az elsőrendű vádlott tagadta a Győri Katonai Bíróságon a halált okozó testi sértést. H. László azzal védekezett, hogy a férfi korábban szerezte sérüléseit. „Gyakorlatilag az egész ember kék, zöld, lila, sárga foltokból állt” – mondta el az elsőrendű vádlott.
Elsőfokú ítélet legkorábban jövő tavasszal várható. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 07:36, szerda | Kék hírek
Eltűnt egy két éves kislány Zalaegerszegen
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Tizenhárom év fegyházat kapott az élettársát halálra késelő sajószentpéteri férfi
Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék nem jogerősen azt a férfit, aki 32 késszúrással végzett élettársával 2023 decemberében Sajószentpéteren
2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Kék hírek
Felrobbant kézigránát okozta a balesetet a honvédség újdörögdi gyakorlóterén
Éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során felrobbant a gránát a feladatot végrehajtó kormánytisztviselő kezében pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén
2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek
Állon rúgta a beteghordót
A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.