Hírek
2018. Július 23. 07:30, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó:facebook.com/pg/FEZENFesztival
Grammy-díjas világsztár és az egészséges életmód a FEZEN középpontjában
A Grammy-díjas Pitbull, több mint száz fellépő és az egészséges életmódot népszerűsítő programok is várják a közönséget július 25. és 28. között Székesfehérváron a FEZEN-en - közölték a fesztivál szervezői az MTI-vel.
A fesztiválon az amerikai világsztár Pitbull mellett fellép a német Helloween, a brit The Prodigy és az amerikai Mr. Big is, de rajtuk kívül több mint száz fellépő szórakoztatja a közönséget négy napon át.
A zenei műsor mellett az új ReAktiváló programhelyszínen az egészséges életmód és a mozgás áll a középpontban, lesz evezőverseny, spinning, jóga és kötélhúzásban vagy fekvőtámaszban is összemérhetik erejüket a fesztiválozók. Csocsóbajnokságot is szerveznek a fesztiválon, melyet a magyar bajnok székesfehérvári MOL Vidi FC segít, valamint a Magyar Vöröskereszt szervezésében véradásra is lesz lehetőség.
Az egészséges életmód jegében a ReAktiválóban a fesztiválozók laktóz- és gluténmentes ételeket, proteines és cukormentes süteményeket is vásárolhatnak.
Az egyik gyógyszergyártó cég a ReAktiválóban - valamint Ákos pénteki és Pitbull szombati koncertje előtt a nagyszínpadon is - az újraélesztés könnyen elsajátítható, életmentő technikáját ismerteti meg a fesztiválozókkal.
A film és a színház is megjelenik a FEZEN-en: a Gépház moziban babzsákfotelekből légkondicionált teremben nagy klasszikusokat és mai kedvenceket is nézhetnek a fesztiválozók, a Fonó Sátorban pedig a székesfehérvári Szabad Színház előadásában kortárs finn és magyar drámát is láthatnak az érdeklődők.
A Civil Ligetben számos civil szervezettel ismerkedhetnek meg a résztvevők, a kemping mellett a koncertek előtt pedig egyéni és csapatfeladatokban játékos vetélkedőkön mérhetik össze tudásukat a fesztiválozók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
2026. Június 12. 12:00, péntek | Belföld
NAV: július 1-től hatályba lép a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-től Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 12. 07:13, péntek | Belföld
Kormányszóvivői tájékoztató: a diák- és a babaváró hitellel, a fővárossal és az egészségüggyel kapcsolatos döntéseket hozott a
2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben
Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek
