Hírek
2023. Január 24. 12:36, kedd |
Sport
Forrás: mti
Gareth Bale jövő héten elkezdi golfpályafutását

Jövő héten megkezdi golfpályafutását a labdarúgó-karrierjét két hete lezáró Gareth Bale.
A 33 esztendős walesi sportoló közösségi oldalán jelentette be, hogy indul a kaliforniai AT&T Pebble Beach Pro-Am elnevezésű, egyaránt 156 profit és amatőrt felvonultató tornán.
Bale utolsó futballklubja a Los Angeles FC volt, ezt megelőzően a Southamptont, a Tottenham Hotspurt és a Real Madridot erősítette, ahová 2013-ban a világ legdrágább futballistájaként igazolt. A spanyol fővárosban töltött utolsó éveiben többször érte kritika Bale hozzáállását a labdarúgáshoz, illetve vált ismertté a golf iránti szenvedélye. 2019 novemberében - a magyar válogatott legyőzését követően - válogatott csapattársaival egy olyan walesi zászlóval ünnepelték, hogy kijutottak az Európa-bajnokságra, amelyen a "Wales. Golf. Madrid. Ebben a sorrendben" felirat szerepelt.
A támadó a Real Madriddal öt Bajnokok Ligája-siker mellett háromszor nyert bajnokságot, egyszer Király Kupát, egyszer spanyol Szuperkupát, a klubvilágbajnoki címet és az európai Szuperkupát egyformán háromszor hódította el.
A walesi válogatottban - amelynek 2021-től volt a kapitánya - 2006-os bemutatkozása óta 111-szer lépett pályára és 41 gólt szerzett, a csapattal két Európa-bajnokság mellett a tavalyi világbajnokságon is szerepelt, a 2016-os kontinensviadalon pedig az elődöntőig menetelt.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:44, kedd | Sport
MOL Magyar Kupa - A Paks Szajolra, az FTC Szarvaskendre utazik
A címvédő Paksi FC a Szajol, a 24-szeres győztes Ferencváros pedig a szintén megyei első osztályú Szarvaskend otthonába utazik a labdarúgó MOL Magyar Kupa harmadik fordulójában, amelynek tétje a legjobb 32 közé kerülés.
2025. Augusztus 25. 07:52, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Az MTK legyőzésével már a Paks az első
A Paks idegenben nyert 3-2-re az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga ötödik fordulójának vasárnapi egyetlen mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán.
2025. Augusztus 22. 07:41, péntek | Sport
Kl-selejtező - Egygólos előnnyel utazhat Bécsbe a Győr
A győri ETO FC a duplázó Zeljko Gavric találatainak is köszönhetően 2-1-re legyőzte az osztrák Rapid Wient a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező 4., utolsó fordulós párharcának csütörtöki első mérkőzésén.