Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2020. Május 03. 14:01, vasárnap | Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Franciaországban kétszáz alá csökkent a halálozások napi száma

Franciaországban kétszáz alá csökkent a halálozások napi száma

A francia egészségügyi minisztérium szombat esti összesítése szerint kétszáz alá csökkent a koronavírus-járvány miatti halálozások napi száma az országban:

az elmúlt 24 órában 166-tal nőtt, 24 760-ra a Covid-19 betegségben elhunytak száma az előző napi 218-as növekedés után.

Kórházban 118-en hunytak el a fertőzés következtében az elmúlt 24 órában, és ezzel 15 487-re emelkedett a kórházban elhunytak száma. Az idősotthonokból és a szociális intézményekből - ahol a járvány kezdete óta 9273-an haltak meg - 48 új halálesetet jelentettek.

A kórházban kezeltek száma az elmúlt 24 órában 60-nal 25 827-re csökkent, az intenzív osztályokon 51-gyel kevesebb súlyos beteget kezeltek, mint pénteken. Lélegeztetőgépen jelenleg 3827-en vannak, a szám negyedik hete napról napra fokozatosan csökken, a tetőzés április 9-én volt 7200 súlyos beteggel.

"A járványhelyzetről készített térkép jelentős előrelépést mutat: a délkeleti országrészben is csökkent a nyomás az egészségügyen, így a régió megyéi az átmeneti narancs színű övezetből átkerültek a zöld zónába" - olvasható a közleményben.

A térkép a kijárási korlátozások május 11-i feloldásnak megyénkénti tervét vetíti előre, s az adatokat május 7-ig naponta frissítik az egészségügyi hatóságok a vírus terjedésének és a kórházi ágyak leterheltségének függvényében.

A szombati frissítés szerint a vörös zónába tartozók nem változtak, a párizsi régió és Elzász-Lotaringia 32 megyéje tartozik ide, 47 megye zöld övezet, míg 22 narancs színű. Ez utóbbiak május 7-ig legkésőbb vagy vörös vagy zöld színt kapnak, az átmeneti helyzetük megszűnik. A zöld területeken május 11-én szélesebb körű lesz az enyhítés, mint a vörös zónában, egyebek mellett a játszóterek, a parkok és az iskolák megnyitásában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.