Városlista
2025. december 14, vasárnap - Szilárda

Hírek

2016. November 22. 10:00, kedd | Helyi
Forrás: Danubia Televízió

FotóDialógus

FotóDialógus

Fotóművészként is megismerhette a visegrádi közönség a Mátyás Király Múzeum egyik tárgyfotósát.

Kováts István régész nyitotta meg, a „FotóDialógus” című tárlatot. Elmondta: hat éve több közös munka kapcsán szakmai és baráti szálak is fűzik az alkotóhoz. Az elmúlt években Szabó László a Mátyás Király Múzeum több katalógusához és tablójához készített tárgyfotókat. Grafikus és szerkesztői feladatok elvégzésével járul hozzá a múzeumi kiadványok magas színvonalú megjelenéséhez.

Kováts István vázlatosan ismertette a komáromi művész sokoldalú életpályáját: készített képeket színház, művelődési ház, múzeumok, reklámügynökségek és sajtótermékek részére, de dolgozott fényképészeti szakoktatóként is. A komáromi Duna Múzeum hivatásos fotósa, egyben reklámszerkesztő, könyvkiadó,informatikus is; de legfőképpen és elsősorban fotóművész. Szabó László művészi érdeklődésének középpontjában a természet áll. A díjnyertes alkotások közül ebből a témakörből láthatott legtöbbet a visegrádi közönség. A fényképész a természet szépségének megragadása mellett drámai kompozíciókkal és művészi technikákkal is felhívja a figyelmet környezetünk megóvására. A megnyitó hivatalos része után a fotóművész végigvezette az érdeklődőket a kiállításon. A révkomáromi művész másik kedves fotótémája a portré. Leggyakrabban idős emberek életét sűríti egy megragadott pillanatba. Modelljeit nem csak lefényképezi, hanem életüket is megismeri a találkozások alkalmával. Szabó László következő kiállítása november közepétől lesz látható Komáromban, a Duna Menti Múzeumban.

Fotó: Danubia Televízió

Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől