Hírek
2012. Január 24. 07:44, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Folytatódnak a magyar kormány tárgyalásai a hitelmegállapodásról
Kedden tovább folytatódnak a magyar kormány előtárgyalásai az Európai Unióval.
Orbán Viktor miniszterelnök kedden érkezik Brüsszelbe, hogy José Manuel Barroso-val, az Európai Bizottság elnökével folytassanak egyeztetéseket a különböző kérdéses pontokról. A magyar kormányfő hajlik a Brüsszel által előírt módosítások végrehajtására az IMF készenléti hitel érdekében.
Az Európai Bizottság döntését a következő parlamenti ülésen tudják megszavazni a honatyáink, ami február 13-án lesz, majd ezt követően kerülhet sor az IMF megállapodásra. A miniszterelnök pénteki nyilatkozataiból kiderült, hogy a kormány végül minden vitás kérdésben visszakozott, így elméletileg lassan elhárulhatnak az akadályok az IMF tárgyalások megkezdése előtt – írták a CIB Bank elemzői. Orbán Viktor elmondta, hogy a PSZÁF és az MNB esetleges összevonására vonatkozó rendelkezéseket is készek módosítani.
Közben Fellegi Tamás, Magyarország és az egyes nemzetközi pénzügyi szervezetek közötti tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter az esetleges elővigyázatossági EU/IMF-támogatásról szóló tárgyalás megkezdéséhez szükséges intézkedésekről tárgyalt Olli Rehnnel, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi kérdésekben illetékes alelnökével, múlt héten Brüsszelben. A miniszter megerősítette, hogy a magyar kormány továbbra is az EU/IMF-megállapodás mielőbbi elérésére és konstruktív párbeszédre törekszik a hivatalos tárgyalások megkezdéséhez szükséges feltételekről, a jegybanktörvény módosításáról és a Magyarország iránti bizalmat erősítő lépésekről. Fellegi Tamás a találkozón elhangzottakat értékelve hangsúlyozta, hogy bízik a formális tárgyalások mielőbbi elindulásában és gyors lezárulásában. Fellegi Tamás ismételten megerősítette, hogy a támogatás lehívására nincs azonnal szüksége Magyarországnak, ezért indokolt, hogy a megállapodás tartalmazzon elővigyázatossági elemeket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
