Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2012. Április 12. 07:01, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Foltosan kopaszodnak a jegesmedvék Alaszkában

Foltosan kopaszodnak a jegesmedvék Alaszkában

Az alaszkai jegesmedvéknél szőrhullást figyeltek meg a kutatók az utóbbi hetekben, amelynek oka egy „különleges betegség” lehet.

Elképzelhetőnek tartják, hogy a betegség kiváltó oka a japán Fukushima erőmű balesete, erre azonban nincs bizonyíték.

A kutatók Alaszkában az elmúlt két hétben 33-ból 9 jegesmedvénél figyelték meg, hogy foltokban hiányzik a szőrük és sebhelyesek. A tudósok úgy vélik, hasonló betegség ölt meg 60 gyűrűs fókát a régióban. Ellentétben a fókákkal, a jegesmedvék egészségesnek tűnnek és nem volt köztük haláleset.

A betegséget egyelőre nem tudják, hogy mi okozta, a Fukushima-elmélet nem bizonyított - írja a The Economic Times.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.

2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld

Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra

A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld

Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet