Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2014. Április 04. 07:53, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Fidesz Szentendrén: Mesterházy Attila menekül a felelősség elől

Fidesz Szentendrén: Mesterházy Attila menekül a felelősség elől

A Fidesz szerint Mesterházy Attila menekül a felelősség elől, és a szentendrei gát megtekintése helyett jobb lett volna, ha az Országgyűlés mentelmi bizottságának ülésén ad számot arról, milyen szerepe van a Simon-ügyben

Ezt Hadházy Sándor, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője csütörtökön közölte Szentendrén, a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltjének szentendrei gátnál tartott sajtótájékoztatóját követően. A képviselő azt mondta, hogy Mesterházy Attila jobban tette volna, ha számot ad arról, hogy van-e valamilyen köze a "borzalmasabbnál borzalmasabb szocialista történetek egyikéhez".

Hadházy Sándor egyebek között arra vár választ, hogy Mesterházy Attila és Gyurcsány Ferenc tudtak-e a százmilliókról, a pártelnök tudott-e az eddig megismert öt titkos bankszámláról, amelyekre közel egymilliárd forintot "furikázott" helyettese, Simon Gábor. A képviselő feltette azt a kérdést is, hogy vannak-e még további bankszámlák?

Hadházy Sándor azt is firtatta, tudja-e az MSZP elnöke, hogy honnak vannak ezek a pénzek, és kinek a pénze ez valójában. Hozzátette: ha Mesterházy Attila "igazán legény lenne a gáton", akkor 58 nap titkolózás után válaszolna ezekre a kérdésekre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:04, csütörtök | Életmód

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a Magyar Szent István Rendet

Farkas Bertalan és Kapu Tibor kutatóűrhajósok vehették át a Magyar Szent István Rend kitüntetést az augusztus 20-i állami ünnepen Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában.

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.