Hírek
2012. Május 18. 14:05, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Félszáz lakásban zárták el a meleg vizet Győrben

Eddig 55 háztartásban zárta el a meleg vizet a győri városüzemeltetési társaság, hogy így hajtsa be távhődíj-kintlevőségét – közölte Milanovich László, a Győr-Szol Zrt. távfűtési igazgatója az MTI érdeklődésére.
Két hónap alatt 55 lakásban szerelték be a mérőóra elé azt a tárcsát, amely nem enged keresztül vizet. Két fogyasztó néhány órán belül kifizette hátralékát, így náluk azonnal visszaállították a szolgáltatást. Három helyen azonban nem engedték be munkatársaikat, ezért ott hatósági intézkedést várnak.
„Mi mindenben partnerek vagyunk, de szeretnénk a teljesítés ellenértékét megkapni” – mondta Milanovich László.
Hogy mennyi a társaság távhődíj-kintlévősége, arról sem ő, sem Ozsvárt Tamás, a Győr-Szol kommunikációs menedzsere nem kívánt nyilatkozni. Utóbbi azt közölte: érdemi adattal a nyáron tudnak szolgálni, mivel a nehéz anyagi helyzetben lévők között sokan a fűtési időszak után, az így megtakarított távhődíjból rendezik apránként tartozásukat.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.