Hírek
2012. Május 30. 07:07, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Félmilliárdért fejleszt Győrben az ALTEO
Jelentős, 500 millió forintos fejlesztést hajtott végre a Győri Erőműben az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. A feltörekvő energetikai csoport három új, modern Caterpillar gázmotort telepített a létesítményben.
A fejlesztéssel tovább javul az ALTEO kogenerációs portfóliójának hatékonysága. A társaság ugyanakkor folytatja megújulófókuszú növekedési stratégiájának a megvalósítását.
Jelentős, mintegy 500 millió forint értékű fejlesztést hajtott végre a Győri Erőműben az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. A tőzsdén jegyzett feltörekvő energetikai csoport három, egyenként 1 Megawatt teljesítményű Caterpillar-gázmotort telepített a létesítményben, ezzel az erőmű villamosenergia-termelő kapacitása 5 Megawattra nő. „A fejlesztés révén az erőmű értékes szereplővé válik a villamosenergia-piacon, hiszen ezentúl önálló ügyleteket is köthet” – hangsúlyozta ifj. Chikán Attila, az ALTEO vezérigazgatója a motorok mai átadó ünnepségén. A fejlesztés alacsony beruházásiköltség-szint mellett valósult meg, ráadásul a gázmotorok üzemeltetése többleterőforrást sem igényel – tette hozzá az ALTEO első embere.
A fejlesztésbe 2011 végén kezdett bele az ALTEO. A beruházásnak köszönhetően a Győri Erőmű a fogyasztók hőigényének jelentősebb részét tudja hatékonyan, villamos-energiával kapcsoltan megtermelni. Az új gázmotorok telepítésével a régi, 1 MW-os gőzturbina véglegesen üzemen kívül lett helyezve.
Mintegy 50 millió forint értékű hatékonyságjavító fejlesztés már korábban megvalósult a Győri Erőműben. A beruházás nyomán az erőmű a régi gőzalapú hőellátó rendszerét forróvíz-alapú technológiára állította át. „Az új rendszer elődjénél jóval magasabb hatásfokú, ezáltal jelentős költségmegtakarítást jelent a számunkra” – mutatott rá a fejlesztés eredményére ifj. Chikán Attila.
A beruházások révén erősödött az ALTEO kogenerációs portfóliója. A fejlesztéseknek azonban a hatásfoknövelés, a költségcsökkentés, és ezeken keresztül az eredménytermelő képesség erősítése a célja, a feltörekvő energetikai csoport növekedési stratégiájának fókuszpontjában ugyanis a megújuló forrásokon nyugvó energiatermelés áll. Jelzi ezt, hogy a társaság legfrissebb akvizíciójára szélenergia-területen került sor; az ALTEO éppen a múlt héten írt alá egy 3 milliárd forintos szerződést három szélerőmű megvásárlásáról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
