Hírek
2023. Február 07. 08:57, kedd |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Fél méteres fagyott hógömböt gördítettek ki az úttestre, egy autós nekiütközött

A 22 éves férfi és gyermekkorú társa viccnek szánták a dolgot.
Ártatlan csínynek tűnt, büntetőeljárás lett a vége annak a téli éjszakának, amikor egy 22 éves férfi és gyermekkorú társa egy fagyott hótömböt rakott ki az úttestre, aminek később egy autó neki is ütközött.
A Győri Járási Ügyészség vádirata szerint a vádlott és társa 2021 decemberében, éjfél körül, Mosonmagyaróváron sétáltak, amikor észrevettek egy félméteres átfagyott hótömböt, melyet kigörgettek az úttest közepére, majd otthagyták.
Egy arra haladó autó a sötétben, a szemerkélő esőben későn észlelte az a hógömböt, megpróbálta ugyan gyorsan kikerülni, de nekiütközött annak. A kocsiban 40 000 forint kár keletkezett.
Az úttestre görgetett hógömb olyan akadály volt, amely alkalmas volt arra, hogy ütközés esetén sérüléssel járó balesetet okozzon.
Az ügyészség a felnőttkorú elkövető ellen közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 07:42, szerda | Belföld
Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol
A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.
2025. Április 02. 07:38, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték
A mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Komáromban.
2025. Április 02. 07:37, szerda | Belföld
Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött
Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.
2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld
Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve
Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható