Hírek
2017. Május 11. 15:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Esős, zivataros idő lesz a hétvégén

Sok esőre, többfelé jégesővel, felhőszakadással, viharos széllel kísért heves zivatarokra kell készülni a hétvégén. Lehűlés nem várható, marad a 20-25 Celsius-fok körüli meleg
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, MTI-hez eljuttatott előrejelzéséből.
Pénteken eleinte még keleten lesz több a felhő, majd napközben erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett hosszabb-rövidebb időre mindenhol kisüt a nap, több helyen lehet zápor, zivatar. Főként északon és az Észak-Alföldön heves zivatar is kialakulhat, felhőszakadás, jégeső és viharos szél kíséretében. Többfelé megerősödik, a Dunántúlon néhol viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-16 fok között várható. Napközben általában 20-27 fokig melegszik a levegő, de északkeleten néhol csak 19 fok lehet.
A heves zivatar veszélye miatt csaknem az egész országra kiadták - köztük több keleti megyére is - a másodfokú figyelmeztetést péntekre. Emellett több keleti megyében a felhőszakadás veszélyére is figyelmeztetnek.
Szombaton is több helyen várható zápor, zivatar, délután nyugat felől csökken a csapadék esélye. Néhol erős, zivatar környezetében viharos lesz a szél. A leghidegebb órákban 10-15, napközben 18-25 fok között várható.
Vasárnap a többórás napsütés mellett a Dunántúlon szórványosan, másutt helyenként valószínű zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 8-14 fok között valószínű. A nappali maximumok 20-25 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait