Hírek
2022. Január 26. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja
Emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.
Mint írták, a korábbi lassú emelkedés után, több hetes tendenciát tekintve, "határozott növekedés látható a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyagának országos átlagkoncentrációjában".
A vizsgált nagyvárosok közül Békéscsaba, Eger, Miskolc, Pécs, Szeged, Szekszárd, Tatabánya és Veszprém eredményeiben tapasztalható növekedés, csökkenés pedig egyik vizsgált település esetében sem mérhető.
A koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 15 település esetében az "emelkedett", míg 7 mintavételi helyen a "mérsékelt" kategóriába sorolható.
Az NNK felhívta a figyelmet arra, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát. Azt is kérik, hogy az emberek tartsák be a 1,5 méteres távolságot, viseljenek maszkot a tömegközlekedési eszközökön és belterekben, továbbá gyakran és alaposan mossanak kezet.
Az NNK javasolja, hogy mindenki éljen a védőoltás lehetőségével.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
