Hírek
2016. Július 23. 10:00, szombat |
Helyi
Forrás: TV Szentendre
Elkél a segítség az Árvácskánál

Közel két évtizede lelkes állatbarátok összefogása eredményeképpen alakult Szentendrei Árvácska Állatvédő Egyesület.
Az általuk működtetett állatmenhely Szentendre és környékéről, de szükség esetén ma már függetlenül a telephelytől, a Dunakanyar – Pilis Régió egész területéről fogad állatokat.
Akik már jártak az Árvácskánál tudják, hogy az utóbbi években már átlagban 150 kutyus és több mint 100 cica a napi létszám. Szinte folyamatos a telt ház, nagyon ritka az üres kennel. A gazdátlanul maradt állatok sokszor előzetes bejelentés után - az egyre inkább terjedő ivartalanítási készség és a közben bevezetett chip regisztráció ellenére - sorban állva várják az üresedést, hogy bekerüljenek a menhelyre.
Idén nyáron három alkalommal gyermektábort szerveztek a menhelyen. A tábor célja, hogy a fiatalok átérezzék és megtapasztalják az állatvilággal kapcsolatos emberi felelősséget. Megtanulják tisztelni a bennük rejlő élőlényt, átérezzék méltányos, természetüknek megfelelő tartásuk fontosságát. Az Árvácska munkáját nem csak a táborozók, hanem önkéntesek is segítik, akikhez folyamatosan lehet csatlakozni.
Az Árvácska önkéntes programja egyre sikeresebb, ami részben az érettségihez szükséges társadalmi munkaórák letöltésének köszönhető. De az utóbbi időben gyakran tartanak csapatépítő tréningeket is a menhelyen. Az alkalmazottak és önkéntesek egymás iránti kölcsönös megbecsülése, a befogadott állatok iránt érzett közös szeretetük és elkötelezettségük az, amivel igazán segítik az Egyesület és a Menhely hatékony állatvédelmi munkáját.
Ha érdekelnek a hasonló tartalmú cikkek, lájkold a Facebook oldalunkat: Infováros Szentendre ... és ne felejtsd el a cikket megosztani az ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák azt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 15. 08:32, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a Von der Leyen és Zelenszkij páros nagyon komoly károkozásra készül
2025. Június 15. 08:31, vasárnap | Belföld
Gyopáros Alpár: megjelent a falusi templomok felújítását biztosító kormányhatározat
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Külföld
Donald Trump: nagyrészt Iránról, kisebb részt Ukrajnáról szólt a szombati telefonbeszélgetés Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump szerint elsősorban az Irán körül kialakult helyzetről, és kisebb részt Ukrajnáról szólt Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton folytatott telefonbeszélgetése - ezt az amerikai elnök közösségi médiaoldalán közölte.