Városlista
2025. április 1, kedd - Hugó

Hírek

2022. Június 23. 11:03, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Elítélték az ismerőseitől több mint százmillió forintot kicsaló férfit

Elítélték az ismerőseitől több mint százmillió forintot kicsaló férfit

Nem jogerősen 7 év börtönre ítélte és kártérítés megfizetésére kötelezte a bíróság szerdán azt a férfit, aki magát pilótának kiadva több mint százmillió forintot csalt ki alkalmi ismerőseitől és azok hozzátartozóitól

- közölte a törvényszék az MTI-vel.

Gunyecz Zoltán, a bíróság büntető kollégiumának vezetője az MTI-hez eljutatott közleményében azt írta, hogy a férfi 2019-ben egy társkereső oldalon, álnéven ismerkedett meg a sértettekkel, akikkel érzelmi kapcsolatba került. Azt állította, pilótaként dolgozik, így jó anyagi körülményekkel rendelkezik, befolyásos kapcsolatai és több üzleti befektetése is van.

A vádlott különböző indokokra - például gépjármű- és ingatlanvásárlásra, kedvező befektetési, valutaátváltási lehetőségre - hivatkozva több mint százmillió forint készpénzt csalt ki a sértettektől és hozzátartozóiktól. Az átvett pénzt megélhetésére fordította, a kölcsönöket nem akarta visszafizetni, sőt a károsultaktól készpénzt és értéktárgyakat is lopott, közokiratokat vett magához - ismertette a kollégiumvezető.

Az előkészítő ülésen a csalással, lopással, közokirattal való visszaéléssel és közokirat-hamisítás bűntettével vádolt férfi beismerő vallomást tett és lemondott a tárgyalás jogáról. Elmondta, megbánta tettét, és mindent megtesz annak érdekében, hogy az általa okozott kárt a sértetteknek megtérítse - tette hozzá Gunyecz Zoltán.

Az ítélet kihirdetése után az ügyészség, a vádlott és védője egyaránt három munkanap gondolkodási időt tartott fenn a nyilatkozatok megtételére.

Címkék: ítélet, börtön, csaló

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Kék hírek

Tizenhárom év fegyházat kapott az élettársát halálra késelő sajószentpéteri férfi

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék nem jogerősen azt a férfit, aki 32 késszúrással végzett élettársával 2023 decemberében Sajószentpéteren

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Kék hírek

Felrobbant kézigránát okozta a balesetet a honvédség újdörögdi gyakorlóterén

Éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során felrobbant a gránát a feladatot végrehajtó kormánytisztviselő kezében pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén

2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek

Állon rúgta a beteghordót

A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.

2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek

Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.