Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2022. Március 26. 09:03, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélte Észak-Korea rakétatesztjét az EU

Elítélte Észak-Korea rakétatesztjét az EU

Az Európai Unió határozottan elítéli, hogy Észak-Korea csütörtökön interkontinentális ballisztikus rakétát tesztelt, ez az ENSZ Biztonsági Tanácsában született több határozat megsértését jelenti,

és komoly fenyegetést jelent a nemzetközi és regionális békére és biztonságra nézve - szögezte le Josep Borrell, az unió kül- és biztonságpolitikáért felelős főképviselője pénteki sajtónyilatkozatában.

Borrell felszólította Észak-Koreát az ENSZ BT határozatainak tiszteletben tartására, nukleáris és tömegpusztító fegyvereinek leszerelésére, ballisztikusrakéta- és nukleáris programjainak feladására.

"Felszólítjuk a phenjani vezetést, hogy hagyjon fel a destabilizáló intézkedésekkel, tartsa tiszteletben a nemzetközi jogot, és kezdje újra a párbeszédet az érintett partnerekkel. Az EU készen áll arra, hogy támogasson minden érdemi diplomáciai folyamatot" - hangsúlyozta Borrell.

Az EU arra is felszólította Phenjant, hogy írja alá és ratifikálja az átfogó atomcsendegyezményt.

Észak-Korea csütörtökön saját állítása szerint új típusú interkontinentális ballisztikus rakétát próbált ki az "amerikai imperializmus" elrettentése érdekében. Phenjan 2017-ben hajtott végre legutóbb kísérletet ilyen rakétával, s mostani teszt azt mutatta, hogy a rakéta magasabban és messzebbre repült a korábbiaknál; Japántól nyugatra csapódott a tengerbe. Az észak-koreai állami hírügynökség jelentése szerint Kim Dzsong Un észak-koreai vezető személyesen irányította a rakétakísérletet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.