Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2014. Október 28. 11:42, kedd | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Oxi

Elcseszett napok egy elcseszett bolygón

Elcseszett napok egy elcseszett bolygón

Amikor 1950-ben Ray Bradbury megalkotta a Marsbéli krónikák című sci-fi novellafüzérét, egy végeláthatatlan marslakós korszak indult el a tudományos-fantasztikus irodalomban...

...szinte ezer variációját is kimerítve a „vörös bolygó” lakóival való kapcsolatfelvételnek, küzdelmeknek. Ugyanakkor úgy tűnik a flamand Dimitri Verhulstnak jutott először eszébe, hogy egy olyan regényt kellene írni, amely a marslakók szemszögéből mutatja be a Földet.

Az Elcseszett napok egy elcseszett bolygón pont egy ilyen történet, Verhulst, a kortárs flamand próza Vonnegut-ja, immár harmadik regényével borzolja a magyar olvasókat. Az abszurd és talán túlzottan is naturális leírásokat tartalmazó regényben az emberiség egyfajta történetét meséli el a szerző, a materialista változatot felhasználva, az emberré válástól az atombomba ledobásáig, tehát a 20. század közepéig.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.