Városlista
2025. november 11, kedd - Márton

Hírek

2024. Október 02. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Egytonnás bomba került elő Ferencvárosban

Egytonnás bomba került elő Ferencvárosban

Egytonnás, második világháborús bomba került elő Ferencvárosban, a robbanóeszközt a helyszínen hatástalanítják szombaton - közölte az MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred kommunikációs tisztje kedden az MTI-vel.

Gajdos Milán főhadnagy elmondta: a főváros IX. kerületében, a Soroksári utat átszelő vasúti összekötő híd töltésének bontásakor bukkantak a munkások a robbanótestre.

A helyszínen a tűzszerész járőr parancsnoka megállapította, hogy egy második világháborús, egytonna össztömegű, amerikai gyártmányú légibomba került elő.

A robbanóeszköz biztonságos elszállításához a helyszíni hatástalanítása szükséges, amelyet tervezetten október 5-én, szombaton, a délelőtti órákban hajtanak végre a katonák - tette hozzá.

Közölte azt is: a rendőrség az érintett területet a tűzszerész művelet idejére 600 méter sugarú körben lezárja.

Címkék: robbanóanyag

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld

Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit

Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.