Forrás: Szentendrei KSE

Egyre jobb formában a szentendrei kosaras lányok

Folyamatos fejlődik a Szentendrei KSE lánycsapata, a játékosok ugyanis egyre jobban összeszoknak és egyre jobb formát mutatnak. A legutóbb a csapat Gyöngyös együttesével játszott.

Gyöngyösi SI DSZSE - Szentendrei KSE
A Szentendrei Kosárlabda SE lány csapata múlt hétvégén Gyöngyös együttesével mérkőzött meg idegenben. A szentendreiek magabiztos játékkal kezdtek, de a dobások mégis sorra kimaradtak. Az ellenfél rengeteg faulttal játszott, melyek után a bűntetők sorra kimaradtak. Az első negyed eredménye: 15-10.

Ez az eredmény bíztató volt lányainknak, így az alakulat a második negyedet egy picit felszabadultabban kezdhette. Ugyan azt a magabiztos játékot játszották lányaink, de a támadások most már legtöbbször kosárral fejeződtek be. Az eredmény: 10-8

A félidőben a szentendrei lányoknak össze kellett szedniük az összes energiájukat, hiszen csapatunk összesen nyolc játékossal érkezett, betegségek, sérülések miatt.
A harmadik negyedben egy rövidebb szakaszban kissé összeszedetten játszott csapatunk, de aztán újra magára talált a szentendrei alakulat, így a védekezések és a támadások is sikeresen alakultak. Az eredmény: 13-8

A negyedik negyedben nagy hajrába kezdtek lányaink, de sajnos a gyöngyösi csapat mindig tudott reagálni, és mindkét oldalról felváltva érkeztek a kosarak. Az utolsó játékrész közel egál eredménnyel zárult, amelyet a szentendreiek nyertek 1 ponttal 17-18-ra

Szentendrei Kosárlabda SE lánycsapat

Ezzel a végeredmény: Gyöngyösi SI DSZSE - Szentendrei KSE: 55 - 44

Nagyon jól látható volt a lányokon a szezonkezdete óta végbement fejlődés. Míg az ellenfél 12 fővel, addig mi összesen 8 fővel mentünk pályára. Ez az ellenfélnél komplett sorcseréket tett lehetővé, addig nálunk 1-1 cserével kellett megoldani a mérkőzést. Ettől függetlenül az eredmény magáért beszél. A korábbi mérkőzéshez hasonlóan 44 pontot dobtunk, de 10-el kevesebbet kaptunk, mint az első találkozón! Ebből is látható, hogy sokat fejlődtek a védekezés terén, és az eddig tanult támadási technikákat már sokkal biztosabban alkalmazzák" – értékelt Könczöl Attila, a Szentendrei KSE vezetője.

A lányok mellett a junior csapat ezúttal csúfos vereséget szenvedett hazai pályán a Treff együttestől a hétvégén. Szentendrei KSE - Treff 07 SE 29 – 71

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 20. 06:00, hétfő | Belföld

Hajóbaleset Verőcénél

A Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság hajói

2024. Május 19. 17:32, vasárnap | Belföld

Hajóbaleset Verőcénél - BRFK: továbbra is keresik az eltűnteket

Továbbra is keresik a szombat éjjeli dunai hajóbalesetben eltűnteket, a Verőcétől délre található teljes magyarországi folyószakaszon

2024. Május 19. 17:10, vasárnap | Sport

Emilia Romagna Nagydíj - Verstappen győzött Imolában

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Emilia Romagna Nagydíjat vasárnap, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.

2024. Május 18. 16:00, szombat | Belföld