Hírek
2018. Szeptember 06. 08:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: police.hu - fotó: MTI archívum
Egész napos razziát tart a rendőrség a vonatokon

A RAILPOL elnevezésű egységes nemzetközi rendőri művelet keretében egy napon keresztül végez ellenőrzést a vasúti biztonság érdekében a rendőrség.
A RAILPOL (Vasúti Rendőrségek Európai Szervezete) által koordinált Rail Action Day Active Shield akció során csütörtökön reggel 7 órától 24 órán keresztül végeznek fokozott ellenőrzést.
Az akció célja a személyszállító vonatokon elkövetett jogsértések megelőzése, valamint az ellenük való hatékony fellépés és a csomagok ellenőrzése a szerelvényeken, illetve a pályaudvarokon - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.