Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2014. Január 23. 09:11, csütörtök | Helyi
Forrás: lvp

Dunakanyari csatornázás – zajlik a felmérés Szentendrén

Dunakanyari csatornázás – zajlik a felmérés Szentendrén

Hamarosan elkezdődhet a dunakanyari csatornázási projekt építkezése, miután a közelmúltbeli egyeztetések után már a szakemberek a különböző felméréseket végzik.

Már november óta zajlanak a dunakanyari csatornázás előkészítő munkái, azóta már jó néhányszor összeültek a tervezők, a kivitelezők, a műszaki ellenőr cég munkatársai és az érintett települések képviselői. A minap azonban már a járókelőknek is látványosabb munka is elkezdődött Szentendrén, a szakemberek ugyanis kiválasztották az építkezéshez tartozó felvonulási területet, valamint hozzáfogtak a munkaterület geodéziai felméréséhez és a talajminták vizsgálatához.

Közben a tervek folyamatosan készülnek a szakhatóságoknak, melyek engedélyezését követően tavasszal elindulhat az építkezés is.

A munkák ütemezéséről a későbbiekben részletek is olvashatók a dunakanyari csatornázás oldalon!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.