Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2011. December 31. 06:42, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Döntött a kormány - milliárdokat kap a Malév

Döntött a kormány - milliárdokat kap a Malév

Újabb, ezúttal ötmilliárd forint tulajdonosi kölcsönt kap a Malév a kormány december 29-i határozata szerint. Legutóbb novemberben kapott tulajdonosi kölcsönt a Malév 4,2 milliárd forint összegben.

A Malév Magyar Légiközlekedési Zrt.-re a cég működõképességének biztosítása érdekében összesen 13,4 milliárd forintot költ az állam - derül ki egy csütörtök este napvilágot látott kormányhatározatból. A pénz forrása a 2011-es költségvetésben a rendkívüli kormányzati intézkedések cím lesz – írja a tőzsdefórum.hu.

A jogszabály szerint egyrészt a kabinet elrendelte, hogy a a légitársaság számára ötmilliárd forint értékű tulajdonosi kölcsönt folyósítson az MNV Zrt. azonnali határidõvel. Másrészt az állami tulajdoni részesedések növekedését eredményezõ kiadásokra 8,204 milliárd forint jut, míg további 196 milliót adnak tanácsadók, értékbecslõk és jogi képviselõk díjára. A kormányhatározat a közzétételt követõ napon, azaz pénteken lép hatályba.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: malév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.