Hírek
2011. December 05. 13:11, hétfő |
Belföld
Forrás: hajdupress.hu
Csökkenhet az üzemanyagok ára!
Bár az olajár a héten emelkedett, ennek negatív hatásait a forint árfolyamának erősödése ellensúlyozni tudta.
Mindezek hatására legnagyobb valószínűsége annak van, hogy jövő héten csökken majd a hazai benzin és gázolaj ára.
Az összehangolt jegybanki lépés a dollárlikviditás fokozása érdekében, valamint a kínai kötelező tartalékráta csökkentése egyaránt a befektetői hangulat javulásához járultak hozzá a héten, melynek hatására az olaj árfolyama is emelkedni tudott. Ennek megfelelően az elmúlt egy hetet nézve a benzin és a gázolaj dollárban mért átlagos jegyzésára is emelkedett. A benzin esetében 0,3%-os a gázolajnál pedig 0,7%-os volt a drágulás mértéke.
A forint árfolyama azonban erősödést mutatott a dollárhoz képest a befektetői hangulatjavulás közepette. A múlt heti 231,5-ös átlagár után az utóbbi napokban 227,7-es átlagos érték alakult ki, aminek hatására a benzin hazai fizetőeszközben mért átlagára 1,4%-kal, a gázolajé pedig 0,9%-kal csökkent forintban mérve.
Bár az olajár a héten emelkedett, a forint árfolyamának erősödése ezúttal kedvezhetett az autósoknak. A hazai fizetőeszközben mért benzin és gázolajár ennek köszönhetően ugyanis csökkent, melynek megfelelően szerdától a hazai kutakon is lejjebb kerülhetnek az árak -számol be a portfolio.hu.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
