Hírek
2016. Szeptember 17. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Csok - Már több banknál az új szabályok szerint igényelhető a támogatás

Több banknál már az új szabályok szerint igényelhető a családok otthonteremtési kedvezménye (csok), az OTP, az FHB és az Erste is felkészült a kormányrendelet csütörtökön kihirdetett módosítására.
Az OTP Bank tájékoztatása szerint pénteken már a megváltozott szabályok szerint szolgálja ki az ügyfeleket. Számos új lakásprojekt indult a közelmúltban, ezek eredményeként tízezres nagyságrendben épülnek majd új lakások a következő években - hívta fel a figyelmet a bank. E lakások vevői eddig kiszorultak a csok programból, de most megnyílik előttük is a támogatás igénybevételének lehetősége - hangsúlyozta a pénzintézet.
Az FHB Bank is arról tájékoztatott, hogy fiókjaiban már az új feltételek szerint érhető el a csok, a módosítások nyomán sokak számára nyílt meg az állami támogatás lehetősége lakás vásárlására, építésére, bővítésére.
Az Erste Bank válasza szerint a pénzintézet felkészült a kormányrendeletek módosítására, a támogatási kérelmek befogadása a módosításokat is figyelembe véve zavartalanul folyik tovább. A korábban elutasított ügyfeleknek lehetőségük van arra, hogy kérelmüket újra beadják bármelyik bankfiókban, amennyiben a rendeletek alapján támogatásra jogosultakká válnak - írta az Erste.
A Magyar Közlönyben csütörtökön megjelent módosítások szerint egyebek mellett lehetséges, illetve könnyebb lesz a csok igénylése mostantól már a 25 évesnél nem idősebb és a sajátos nevelést igénylő gyermeket nevelőknek, a terhesség elején járóknak, az árvákat nevelő gyámoknak, a hivatásuk miatt szolgálati lakásban élőknek, az új építésű társasházi, illetve ikerlakást vásárlóknak. Könnyítés az is, hogy mostantól akár még tervezés, illetve építés alatt álló lakást is meg lehet vásárolni csokkal. Azon családok, amelyeket eddig az osztatlan közös tulajdon miatt korábban elutasítottak a bankok, és nem kapták meg a csokot, az új szabályok alapján megkaphatják, ehhez azonban újbóli kérelem benyújtása szükséges.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára