Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2020. November 26. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/infovárosok/police.hu

Csecsemőt hagytak egy bokorban Szolnokon

Csecsemőt hagytak egy bokorban Szolnokon

Csecsemőt talált egy fiatalember szerdán Szolnokon egy bokorban egy Délibáb úti üzletnél - írta közösségi oldalán a Szolnok TV. Kiderült, hogy nem is találták a babát, csak szülei így akartak megszabadulni tőle.

A helyi televízió információi szerint a kislányt a szolnoki MÁV-, majd a Hetényi Géza kórházba vitték, állapota jó, nem hűlt ki. A csecsemő anyja gondosan elkötötte a köldökzsinórt és takaróba bugyolálta az újszülöttet, aki vélhetően megtalálása előtt öt órával született.

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI megkeresésére annyit közölt, hogy az ügyben kiskorú veszélyeztetése miatt büntetőeljárás indul.

Aztán a rendőrség közölte, hogy a gyermek apja csak kitalálta, hogy a bokorban találta a csecsemőt. Azért nem a valóságot közölte, mert a babát nem kívánták megtartani, és szülői mivoltukat ily módon szerették volna eltitkolni – tette hozzá a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!

2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld

Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet

Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P