Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2018. Február 15. 18:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Csapadékosabb, télies idő várható a hétvégén

Csapadékosabb, télies idő várható a hétvégén

A következő napokban ismét többfelé várható csapadék, eső, kisebb havazás. A havas, ködös területeken néhol napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet, míg másutt 7-8 Celsius-fokig is melegszik a levegő

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken reggeltől több helyen valószínű csapadék; északkeleten inkább hó, délen inkább eső, az ország többi területén eső, illetve hó is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 5 és 0 fok között alakul, de a gyengébben felhős, havas tájakon mínusz 5 foknál hidegebb is lehet. Napközben plusz 2-7 fokig melegszik a levegő.

Szombaton reggelre több helyen képződhet köd, ami néhol tartósan megmaradhat. Napközben is csak rövid időre süthet ki a nap. Helyenként hószállingózás, szitálás, estétől a Dunántúlon már havazás, havas eső is kialakulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és 0 fok között valószínű, de a hosszabb ideig derült, havas tájakon mínusz 5 fok alá is lehűlhet a levegő. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 2-7 fok között, de a tartósan ködös helyeken csak 0 fok körül alakul.

Éjjel is több helyen lehet kisebb havazás. Vasárnap napközben már legfeljebb néhol fordulhat elő hózápor és hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt, de emellett megerősödhet a szél. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 2, napközben plusz 3 és 8 fok között alakul a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.