Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2017. Július 07. 13:25, péntek | Belföld
Forrás: mti

Csaló bűnbanda él vissza üzemanyag-forgalmazó cégek nevével

Csaló bűnbanda él vissza üzemanyag-forgalmazó cégek nevével

Csalók élnek vissza üzemanyag-forgalmazó cégek nevével, a bűnbanda alkalmanként akár több millió forintos kárt is okozhat - közölte honlapján a Magyar Ásványolaj Szövetség pénteken.

A szervezet tájékoztatása szerint a csalók üzemanyag-vállalat nevében keresnek meg olyan cégeket, amelyek feltételezésük szerint az adott forgalmazóval nagykereskedelmi kapcsolatban állnak és szerződött árnál olcsóbban kínálnak nekik benzint vagy gázolajat. A kedvezmény lehetőségét azonnali - az áru megérkezése előtti - fizetéshez kötik és hamis adatokat adnak meg az átutalás teljesítéséhez.

Fölhívták a figyelmet, hogy a hamis megkeresések nem a szerződéses üzemanyag forgalmazó e-mail címéről érkeznek, az átutalásra nagyon rövid időt adnak, az elektronikus számlán nincs időbélyeg vagy azonosító, a megküldött számlán a korábbiakhoz képest eltérő bankszámlaszám található.

Szabályos megkeresésnél az üzemanyag-forgalmazó mindig a szerződött áron kínálja az árut, az árajánlat és a számla is az üzemanyag cég e-mail címéről érkezik, a szerződött vállalat az áru megérkezése előtt sosem küld számlát (csak előlegbekérőt), a számlán pedig mindig szerepel a partner azonosításához szükséges vevőkód - hangsúlyozták.

A csalók ellen feljelentést tettek, a bűncselekmény elkövetői letöltendő börtönbüntetést kaphatnak - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.