Városlista
2025. február 5, szerda - Ágota

Hírek

2012. Január 13. 06:54, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Csak az Antarktisz közepén nem lett melegebb

Csak az Antarktisz közepén nem lett melegebb

Nem emelkedett az átlaghőmérséklet az elmúlt harminc évben a Neumayer III antarktiszi német kutatóállomáson, de ez nem jellemző a globális klímaváltozásra.

Közölte csütörtökön a bremerhaveni Alfred Wegener Sark- és Tengerkutató Intézet.

Az Atka-öbölben fekvő kutatóállomáson mínusz 16 Celsius-fok az éves átlaghőmérséklet. Mínusz 14,3 fokkal 1996 volt a „legmelegebb” év a kutatóállomáson, míg a hidegrekordot mínusz 17,8 fokkal a 2000-es év tartja – mondta el Gert König-Langlo, az obszervatórium tudományos vezetője.

A meteorológus hangsúlyozta, hogy az átlaghőmérséklet stabilitása csak az Antarktisz közepére jellemző, az Antarktiszi-félszigeten például 3 Celsius-fokig terjedő felmelegedés ment végbe. Hasonló melegedés figyelhető meg az Északi-sarkvidéken is – mondta a tudós.

Mivel a kutatóállomáson immár 30 évre visszamenőleg rendelkezésre állnak teljes körű meteorológiai adatok, a Neumayer III hivatalosan is a Meteorológiai Világszervezet (WMO) klímamegfigyelő állomása lett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt

Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.

2025. Február 04. 07:39, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: a 2025-ös költségvetés szigorítja az önkormányzatok gazdálkodását

A 2025-ös költségvetés szigorítja az önkormányzatok gazdálkodást és átláthatóbbá teszi finanszírozásukat a kormány reményei szerint - mondta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) vezetője hétfőn Gödöllőn.

2025. Február 03. 06:00, hétfő | Belföld

Napos, de hideg idő várható a hét elején

Jellemzően napos, de az átlagosnál hidegebb idővel kezdődik február első hete: a hőmérséklet csúcsértéke 1-6 Celsius-fok között alakul, a fagyzugokban és a hóval fedett tájakon pedig akár mínusz 10 fok is lehet hajnalban.