Hírek
2022. Május 17. 08:59, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay
Brutálisan megverte élettársát
Brutálisan megverte élettársát a férfi, akit most súlyos testi sértés miatt elítélt az esztergomi bíróság.
A férfi és élettársa 2021. május 3-án érkeztek az esztergomi munkásszállóra. A férfi ittas állapotban a nővel a munkásszállón vitatkozott, amelynek során mindketten kölcsönösen szidalmazták egymást és trágár módon beszéltek. A férfi ezután a nőt többször ököllel arcon ütötte, majd miután a földre került többször fejbe is rúgta. A munkásszállón tartózkodók akadályozták meg, hogy a vádlott a sértettet tovább bántalmazza – közölte az ügyészség.
A nőnek eltört az orrcsontja, sérülései 3 hét alatt gyógyultak meg.
A férfi korábban már ötször volt büntetve, legutóbb a bíróság 2020-ban garázdaság vétsége miatt 1 év 4 hó, végrehajtásában 2 év 6 hónapra felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte.
Most az Esztergomi Járási Ügyészség vádirata alapján az Esztergomi Járásbíróság 1 év 8 hó börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.
Az elsőfokú ítélet jogerős, azt az ügyész, vádlott és védő is tudomásul vette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
