Hírek
2021. Március 13. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Brutálisan megerőszakolt egy várandós nőt egy férfi Kistarcsán

A nyomozási bíró elrendelte a letartóztatását egy férfinak, aki a gyanú szerint kétszer megerőszakolt egy terhes nőt - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék pénteken az MTI-t.
Az eljárás adatai szerint március 9-én a gyalogló sértettet a gyanúsított hátulról a nyakánál megragadta, egy mezőgazdasági területre vonszolta, letépte a ruháját és megerőszakolta. Amikor a nő megpróbált ellenállni, támadója a földre lökte, fojtogatta és ismét megerőszakolta. Ekkor a nő elmondta, hogy gyermeket vár és sikerült a gyanúsítottat letolnia magáról. Ezután a férfi többször megütötte a terhes nőt, majd elhagyta a helyszínt.
A Gödöllői Rendőrkapitányság szexuális erőszakkal gyanúja miatt nyomoz a férfi ellen.
Az ügyészség szerint a gyanúsított esetében fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, valamint feltehető az is, hogy ha szabadlábon marad, akkor megnehezítené a bizonyítást, ezért a legsúlyosabb kényszerintézkedést indítványozta.
A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája távmeghallgatás útján megtartott ülésen elrendelte a férfi letartóztatását április 12-éig.
A gyanúsított fellebbezett, így a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.