Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2020. Január 01. 07:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bővül a horgászati eljárások elektronizációja

Bővül a horgászati eljárások elektronizációja

Az egységes horgásznyilvántartás kiépülése mellett fokozatosan bővül a kötelező befizetések és okmányok elektronizációja, a 2020-ban jelentkező horgászok már az új eljárás szerint regisztrálhatnak

- közölte a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) kedden az MTI-vel.

Az elektronizáció ki fog terjedni az állami és a területi jegyre, a fogási naplóra, a tagdíjra és az egységes szövetségi hozzájárulásra (ESZH). A Magyar Horgászkártya (MHK) már 2018-ban kiváltotta a papíralapú igazolványt, az Egységes Horgász és Horgászszervezeti Informatikai Szolgáltató és Támogató Programmal (Horinfo) pedig lehetővé teszi a horgászok azonosítását is. A hivatásos halőrök munkáját mobilalkalmazás segíti - írták.

2020-tól elektronikus támogatás kapcsolódik az állami horgászvizsgáztatáshoz, és a területi jegyek egyre szélesebb köre érhető majd el online értékesítésben. 2021-től az állami horgászjegyeket is elektronikusan lehet megvásárolni, a Horinfo pedig közösségi felületekkel bővül. A Mohosz emellett azt is ígéri, hogy bővül a szolgáltatások és az igénybe vehető kedvezmények köre.

A kiépülő központi rendszer lépésről lépésre könnyíti meg a horgászok döntéseit, tájékozódását és az ügyintézést - olvasható a közleményben.

Címkék: horgász, horgászat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.