Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2012. Február 21. 14:07, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Bocsánatot kért a Korán-égetés miatt

Bocsánatot kért a Korán-égetés miatt

Bocsánatot kért kedden az afgánoktól a NATO-csapatok afganisztáni parancsnoka amiatt, hogy a legnagyobb amerikai támaszponton iszlám vallási könyveket, köztük Koránokat semmisítettek meg.

John Allen tábornok közölte, hogy ez helytelen volt és nem volt szándékos. A parancsnok vizsgálatot rendelt el a történtek tisztázása végett. Közben közel hatvan-hetven afgán gyűlt össze kedden a bagrami amerikai légi támaszpontnál, hogy tiltakozzon a Korán-égetés ellen.

mno / MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.