Hírek
2019. Május 27. 11:51, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Befejeződtek az írásbeli érettségik, jönnek a szóbelik

Befejeződtek a május-júniusi érettségi időszak írásbeli vizsgái, a tanév rendjében meghatározott 16 napon 1158 helyszínen mintegy 111 100-an adtak számot tudásukról – közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.
Az érettségik június 5-től a szóbelikkel folytatódnak.
A hivatal tájékoztatása szerint az írásbeli vizsgák feladatlapjait és a hozzájuk tartozó javítási-értékelési útmutatókat az OH az előzetes ütemezésnek megfelelően folyamatosan nyilvánosságra hozta a honlapján, ahol május 25-én 8.00 órától már mind az 594 vizsgaanyag elérhető.
Az érettségizők a kijavított emelt szintű vizsgadolgozatokat június 3-án, a középszintűeket pedig az érintett vizsgaszervező középiskola által megjelölt időpontban tekinthetik meg.
Az érettségi június 5-13. között 96 vizsgatárgyból, 186 helyszínen, 2919 bizottság előtt több mint 42 900 emelt szintű szóbelivel folytatódik. A középszintű szóbeliket június 17-28. között tartják az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban - közölte az Oktatási Hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre