Hírek
2020. Február 08. 08:08, szombat |
Külföld
Forrás: mti/fotó: illusztráció: pixabay
Bányaomlás történt egy lengyelországi rézbányában, egy vájár meghalt

Egy vájár meghalt, négyen megsérültek pénteken az alsó-sziléziai Polkowicében, az állami tulajdonú KGHM bányatársaság Rudna rézbányája mélyén bekövetkezett földrengésben
- közölte a lengyel közszolgálati hírtelevízió (TVP Info). A Richter-skála szerinti 6-os erősségű, péntek délutáni földrengés pillanatában öten dolgoztak a beomlott tárnában, mintegy 1100 méter mélyben. Három bányászt viszonylag gyorsan, egyet hosszabban tartó mentés után szállítottak a felszínre. Sérüléseik nem életveszélyesek.
Később a KGHM sajtóirodája közölte: az ötödik keresett férfit holtan találták meg.
A Rudna bányában 2016-ban következett be a KGHM történetének legnagyobb tragédiája, akkor nyolc bányász lelte halálát a mélyben.
A világ nyolcadik legjelentősebb rézkitermelőjének számító KGHM Rudna rézbányája a legnagyobb Európában, évente mintegy 11,6 millió tonna rézércet termelnek ott ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld
Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása
Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.