Hírek
2024. Május 18. 16:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Baleset-tűz
Meghalt egy ember egy dombóvári háztűzben
Egy ember meghalt, miután kigyulladt egy dombóvári ház első emelete és tetőszerkezete - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője szombaton az MTI-vel.
A tolnai város délnyugati részén húzódó Erzsébet utcában történt estről Dóka Imre azt írta: egy százötven négyzetméteres ház első emelete és tetőszerkezete teljes terjedelmében égett.
Huszonhárom tűzoltó, hat technikai eszközzel fékezte meg a lángokat - tette hozzá.
A tűz keletkezésének idején az épületben ketten voltak, egyiküket sikerült kimenteni, de a másik ember életét már nem lehetett megmenteni - közölte a helyettes szóvivő.
A tűz keletkezési okának feltárására a katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárást indít.
Dóka Imre közölte azt is, hogy a nagyobb tüzek és tragédiák füstérzékelővel megelőzhetők, mert az a tűz keletkezésekor azonnal hangosan sípolni kezd és figyelmezteti az ott élőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Belföld
Teljesen le kell állítani a paksi atomerőművet
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése
