Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2022. Február 06. 07:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Bakondi: idén eddig 13 600 határsértőt fogtak el Magyarországon

Bakondi: idén eddig 13 600 határsértőt fogtak el Magyarországon

Idén eddig 13 600 határsértőt fogtak el Magyarországon, és 102 embercsempész ellen indítottak eljárást - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója pénteken az M1 csatornán.

Bakondi György azt mondta: tavaly ugyanekkor körülbelül 7400 határsértőt fogtak el. Ebből az látszik, hogy idén - a korábbiaktól eltérően - a téli időjárás ellenére is nő a migrációs nyomás - emelte ki.

Szerinte ez a tavaszi időszakban is folytatódik majd, ugyanis Törökországban nő az érkezők száma, és ha Afganisztánban tovább romlik a helyzet, még többen érkezhetnek.

Bakondi György hangsúlyozta, a magyar emberek nem szeretnék, ha Brüsszelből diktálnák, kiket kell befogadni Magyarországra, és a kormány szerint is a nemzetállamok hatásköre, kiket engednek be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld

Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025

Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.

2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld

Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében

Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.

2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen

A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen

2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld

Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály

A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.