Városlista
2025. december 15, hétfő - Valér

Hírek

2013. December 11. 07:50, szerda | Helyi
Forrás: MTI/MTI Fotó: Honéczy Barnabás

Bajnai Gordon Szentendrén: korszakváltásra van szükség az önkormányzatok világában is

Bajnai Gordon Szentendrén: korszakváltásra van szükség az önkormányzatok világában is

Korszakváltásra van szükség az önkormányzatok világában is, a kiüresített önkormányzatoknak vissza kell kapniuk valódi súlyukat a helyi ügyek intézésében - mondta Bajnai Gordon, az Együtt-PM vezetője Szentendrén kedden.

Elhangzott, hogy megalakult az Együtt-PM 60 tagú országos önkormányzati tanácsadó testülete, a fővárosi grémium pedig 20 tagú. A testületekben jelenlegi és volt polgármesterek, az Együtt-PM szövetség vezető önkormányzati politikusai mellett párton kívüli önkormányzati szakpolitikusok és szakértők vesznek részt.

A Szinna Gáborral, az Együtt-PM és az MSZP közös egyéni képviselőjelöltjével és Lontai Tamással, az MSZP szentendrei elnökével közösen tartott sajtótájékoztatón Bajnai Gordon azt mondta, a Fidesz négy év alatt az önkormányzatiságot lényegében felszámolta, a helyben élők akarata szinte semmiben sem érvényesül. Ennek egyik legjobb példája az oktatás, az iskolák helyzete.

„Arra készülünk, hogy a közoktatás intézményeit ténylegesen visszahelyezzük az önkormányzatok fennhatósága alá” - fogalmazott. Hozzátette, a cél az, hogy az iskola elvégzése után minden gyerek versenyképes tudással rendelkezzen, s a jövő évben a közoktatásban is új korszakot kell kezdeni. Ehhez pedig az önkormányzatok és az oktatás átalakítását össze kell kapcsolni - mondta.

Bajnai Gordon Szentendrén: korszakváltásra van szükség az önkormányzatok világában is

Az önkormányzatok világában egy érdemi lépés történt - jelentette ki a politikus -, ez pedig a járási rendszer kialakítása. „De át fogjuk alakítani” - tette hozzá. A települések választott önkormányzata mellett járási szinten is meg kell jelennie az önkormányzatiságnak - mondta, megjegyezve, hogy az oktatásszervezést is járási szinten képzelik el.

A volt miniszterelnök szólt arról is, hogy Szentendre az egyik szimbóluma annak az összefogásnak, amellyel Orbán Viktor választási rendszerében is győzni tudnak. „Létrejött az a pólus, amelynek közös jelöltjeire mindenki leadhatja a szavazatát, akinek elege van abból a harácsolásból, lenyúlásból, úrhatnám, akarnok, dölyfös kormányzásból, ami ebben az országban van” - mondta, megjegyezve: az ország akkor tud felemelkedni, ha nemcsak a mostani „kártékony három-négy évnek” vetnek véget, hanem a megelőző nyolc év hibáiból is tanulnak és kijavítják őket.

Újságírói kérdésre az Együtt-PM vezetője a Gyurcsány Ferenc az ellenzéki tárgyalásokra adott keddi határidővel kapcsolatban azt mondta, hogy azt nem ők szabták. „Ránk nézve semmilyen kötelezettséggel nem jár - jelentette ki. - Aki a szövetséghez csatlakozni akar, annak a bizalmat kell erősítenie, és a 2014-es kormányváltás céljai alá kell rendelnie személyi és szervezeti érdekeit, ahogy mi tettük.”

Szinna Gábor, Leányfalu 2002 és 2006 közötti független polgármestere arról szólt, hogy „az új hatalmi elit megszállta a független intézményeket, megdőlt a tulajdon szentsége, bevezette a visszamenőleges hatályú jogalkotás gyakorlatát, emberek százezreitől vette el korábban megszerzett jogait”.

Beszélgetés Szinna Gáborral Szentendrén

Beszélgetés Szinna Gáborral csütörtökön
Csütörtökön 18 órakor Szinna Gábor, az Együtt – PM Szövetség országgyűlési képviselőjelöltje közéleti beszélgetéssorozatának első estjét tartja a Szamos Marcipán Cukrászdában.
Téma: Európai Unió: tagság és „szabadságharc”?

Meghívott vendég: Dr. Baráth Etele, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság tagja
Házigazda-moderátor: Szinna Gábor, az Együtt - PM és MSZP országgyűlési képviselőjelöltje.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 15. 07:44, hétfő | Külföld

Sok embert agyonlőttek egy ausztráliai strandon egy zsidók elleni terrortámadásban

Ismeretlen fegyveresek lelőttek 11 embert, sokakat pedig megsebesítettek az ausztráliai Sydney Bondi Beach nevű híres tengerparti strandján vasárnap.

2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód

Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.

2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata

Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.