Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2022. November 19. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Az OTP Bank nevével visszaélő kérdőíves csalás terjed a közösségi médiában

Az OTP Bank nevével visszaélő kérdőíves csalás terjed a közösségi médiában

Internetes bűnözők az OTP Bank nevével visszaélve online kérdőíves csalással akarnak ügyféladatokhoz jutni - közölte az OTP pénteken az MTI-vel.

A pénzjutalmat ígérő hirdetések olyan honlapra visznek tovább, ahol az elkövetők internetbanki belépőadatokat, levélfiók-címeket és telefonszámokat próbálnak megszerezni. A csalás néhány napja terjed a világhálón - írták.

Az OTP kiemelte, hogy nem hirdet a közösségi médiában pénzjutalommal járó ügyfélfelmérést, a hirdetésben szereplő adatokat soha nem kéri felmérésekhez, internetbanki belépésre sem irányítja át az ügyfeleit. A hamis kérdőívet tartalmazó oldal linkje https://otpbank-survey.com/login.html, de ez a hirdetés szövegével együtt változhat - olvasható a közleményben.

A kép csak illusztráció

Címkék: csalás, OTP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 07:42, szerda | Belföld

Gázkitermelési érdekeltségeket vásárolt a Mol

A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát - közölte a Mol kedden az MTI-vel.

2025. Április 02. 07:38, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték

A mai naptól megnövelt kapacitással működik a Magyarország és Szlovákia közötti összekötő földgázvezeték - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Komáromban.

2025. Április 02. 07:37, szerda | Belföld

Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött

Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.

2025. Április 01. 07:29, kedd | Belföld

Nagy Mártont továbbra is hisz abban, hogy az idei a gazdasági áttörés éve

Az idei a gazdasági áttörés éve, 2025 második felében már 3 százalék feletti növekedés, a következő években pedig a GDP dinamikus bővülése várható