Hírek
2017. Május 04. 07:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az Iszlám Állammal szembeni magyar katonai szerepvállalás növeléséről kezdődik vita
Az Országgyűlés ma nyolc előterjesztés általános vitáját bonyolítja le, egyebek mellett terítékre kerül az Iszlám Állammal szembeni magyar katonai szerepvállalás növelése is.
Az ülésnap reggel 9 órakor a tűzoltóságra történő emlékezéssel kezdődik Szent Flórián napja alkalmából. Ezt követően tartanak vitát előbb a kormány honvédelmet érintő törvénymódosító javaslatairól, majd a Magyar Honvédség további szerepvállalásáról az Iszlám Állam nevű terrorszervezettel szemben. Utóbbi javaslat értelmében a következő két évben az eddigi 150 helyett legfeljebb akár 200 magyar katona is részt vehetne abban az iraki kontingensben, amelynek elsődleges feladata a katonai segítségnyújtás és tanácsadás, továbbá őrző-védő és csapatkísérő tevékenységek.
A képviselők az ülésnap további részében megtárgyalják még az emberi erőforrások miniszterének három aktuális javaslatát is, amelyek a gyermekvédelmi, az egészségügyi és az oktatási jogszabályokon hajtanának végre módosításokat.
A parlament pénteken folytatja munkáját és jövő hétfőn, a hivatalában újraválasztott Áder János köztársasági elnöki esküjével fejezi be kéthetes ülését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
2026. Április 27. 07:34, hétfő | Belföld
Magyar Péter szerdán Brüsszelben egyeztet az uniós források hazahozataláról
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
