Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2019. Április 03. 05:02, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az idei legmagasabb szintjén az olajár

Az idei legmagasabb szintjén az olajár

Idei legmagasabb árát érintette kedden a világpiaci olajár részben az Irán elleni szankciók kiterjesztésének a lehetősége, valamint a Venezuelai exportfennakadások miatt,

amelyek tovább fokozhatják az OPEC önkéntes termeléskorlátozásának kínálatcsökkentő hatását, részben pedig azért, mert enyhültek az aggodalmak a világpiaci keresletnövekedés lassulása miatt.

A Brent nyersolaj ára 69,50 dolláron tavaly november óta a legmagasabb, azaz idei legmagasabb árát érintette, majd lefelé korrigált. Az amerikai WTI az idén első alkalommal ért el 62 dollár feletti árat 62,02 dolláron. A WTI szintén tavaly november óta a legmagasabb árat érte el kedden.

Európai idő szerint délután három órakor a Brent jegyzése hordónként 68,77 dolláron állt, ami 0,35 százalékos árcsökkenésnek felel meg a keddi globális kereskedés kezdete óta. A WTI hordónként 61,77 dolláron 0,29 százalékkal állt magasabban keddi kezdő áránál.

Az Egyesült Államok újabb szankciók kivetését helyezte kilátásba Irán ellen, holott a már érvényben lévő szankciók is felére csökkentették az ország olajexportját. A szintén amerikai szankciók alatt álló Venezuela egyik olajterminálja pedig leállította az exportot.

A Reuters hírügynökség olajpiaci kereskedők körében végzett felmérése szerint márciusban az OPEC exportja négyéves mélypontot ért el, mivel a szervezet legnagyobb termelője, Szaúd-Arábia az önkéntesen felvállaltnál nagyobb mértékben csökkentette termelését.

Az áremelkedéshez hozzájárultak a világ legnagyobb gazdaságai, az Egyesült Államok és Kína makrogazdasági teljesítményének alakulásáról közzétett legfrissebb adatok is. Négy hónapja először növekedett ugyanis a kínai feldolgozóipar márciusban, jelezve, hogy a kormányzat gazdaságélénkítő intézkedései lassan kezdik éreztetni hatásukat.

Címkék: olaj, olajár, szint

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.