Városlista
2025. április 20, vasárnap - Konrád, Tivadar

Hírek

2016. Február 06. 07:00, szombat | Helyi
Forrás: TV Szentendre

Az árkok tisztítása lakossági feladat is

Az árkok tisztítása lakossági feladat is

A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság váci kirendeltsége felhívást adott ki a vízelvezetők karbantartására, a várható vízkárok megelőzése érdekében.

Az ingatlanokkal határos árkok karbantartása, a vízelvezetés biztosítása lakossági feladat.

A köztisztasági rendelet alapján az ingatlan oldalhatárai és a közúti gépjármű közlekedésre szolgáló szilárd burkolatú út közötti, kiépített vagy kiépítetlen terület gondozásáról, tisztán tartásáról, a nyílt árok és annak részei (csapadékvízgyűjtők, ingatlanhoz tartozó összefolyók, kapubejárók átereszei) takarításáról, az ezeket érintő növények vágásáról, összegyűjtéséről és a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok és más hulladék eltávolításáról az ingatlan tulajdonosának vagy használójának kell gondoskodnia.

A katasztrófavédelmi felhívás arra figyelmeztet, hogy a vízkárok megelőzése érdekében az ingatlantulajdonosok és -használók tegyék meg a szükséges intézkedéseket a csapadék- és belvízelvezető rendszerek, árkok, patakok karbantartására, tisztítására. A munkálatok mielőbbi megkezdése a várható tavaszi esők, esetleges áradások miatt fontos. Az árkokból, patakmederből és a mederoldalból (partfal) az oda nem való növényzetet (gazok, cserjék, stb.), egyéb törmeléket el kell távolítani, a víz szabad útját biztosítani kell.

Fotó: Halasi Városgazda Zrt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Április 20. 09:20, vasárnap | Sport

Böde góllal ünnepelte az 500. meccsét, de a Paks nem tudott nyerni

A Puskás Akadémia a hosszabbításban egyenlítve 2-2-es döntetlent játszott a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombat esti rangadóján.

2025. Április 20. 09:19, vasárnap | Bulvár

Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából

Magyar üzenet szól a világ összes cirkuszában a cirkuszi világnap alkalmából! - tudatta a Fővárosi Nagycirkusz az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

2025. Április 20. 09:16, vasárnap | Kék hírek

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében - Videó

Felszámoltak egy drogkereskedő-hálózatot Veszprém vármegyében, a rendőrök hat embert vettek őrizetbe - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság vasárnap a rendőrség honlapján.