Hírek
2016. Február 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Árvíz - már 677 kilométer védvonalat felügyelnek
Az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) legfrissebb adatai szerint 677 kilométer árvízi védvonalat felügyelnek a folyók mentén és 58 600 hektár területet érint a belvíz.
Láng István, a törzs vezetője pénteken a Kossuth Rádió reggeli műsorában elmondta, hogy levonuló árvíz tapasztalható a folyókon, a Sajón várnak még árhullámot, a tetőzés péntek délután várható.
A 677 kilométer árvízi védvonalból 160 kilométert éjjel-nappal figyelnek.
A Berettyó árad, és tovább nehezíti a helyzetet, hogy ez a folyó a belvizes terület közepén folyik és ide emelik át a kiszivattyúzott belvizet is.
Jelenleg 58 600 hektárt érint a belvíz, ebből 31 ezer hektár a szántó, a hétvégén várhatóan még növekedni fog az elöntött terület nagysága.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 15:00, kedd | Belföld
Mészáros Csoport: a TV2 eladását a tulajdonosi kör sem piaci, sem nyomott áron nem tervezi
2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld
Megalakult a Fidesz-frakció
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld
A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át
