Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2013. Január 16. 16:06, szerda | Helyi
Forrás: MTI / fotó: illusztráció

Anya és két gyermeke szenvedett szén-monoxid-mérgezést

Anya és két gyermeke szenvedett szén-monoxid-mérgezést

Szén-monoxid-mérgezés tünetei miatt szállítottak kórházba egy anyát két gyermekével tahitótfalui családi házukból - közölte a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője szerdán az MTI-vel.

Spitz Alexandra elmondta, kedd este a Gát utcában lévő kétszintes családi házban tartózkodó asszonynak és gyermekeinek megfájdult a feje, s mivel felmerült a szén-monoxid-mérgezés gyanúja, mentőt hívtak.

Az időközben riasztott szentendrei tűzoltók a földszinti kazánnál az egészségügyi határértéket alig meghaladó, viszont az emeleti cserépkályha környezetében a határérték háromszorosának megfelelő szén-monoxid-koncentrációt mértek - tette hozzá a szóvivő.

A család három tagját fővárosi kórházakba vitték, a lakást átszellőztették, az időközben hazaérkező apát pedig a fűtőberendezések átmeneti kiiktatására, illetve azok átvizsgáltatására kötelezték - közölte Spitz Alexandra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.