Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2022. Július 16. 17:06, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Angliából hoztak Budapestre egy hamis magyar útlevelet használó albán férfit

Angliából hoztak Budapestre egy hamis magyar útlevelet használó albán férfit

Az angol hatóságokkal együttműködve a napokban Magyarországra hoztak egy albán férfit, aki éveken át élt Angliában hamis magyar útlevéllel - tette közzé a rendőrség szombaton a police.hu oldalon.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) 2016-ban indított eljárást egy okmányirodai ügyintéző ellen, aki több külföldit jutatott olyan magánútlevélhez, amelyen más, korábban magyar állampolgárrá honosult személyek adatai szerepeltek az igénylők fényképeivel. Az ügyintézőt embercsempészés és közokirat-hamisítás bűntett miatt már elítélték - közölték.

A most Magyarországra hozott férfi ellen a hamis okmányában szereplő adatok alapján nemzeti, európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki. Az útlevelet használó 36 éves albán állampolgárt csaknem két éve, 2019 szeptemberében fogták el az angol hatóságok - írták.

A BRFK nyomozói közokirat-hamisítás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vették az albán férfit, akit a bíróság azóta bűnügyi felügyelet alá helyezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: