Hírek
2020. Április 14. 08:51, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Akadt dolguk a rendőröknek húsvét hétvégéjén
Közzétette a húsvét hétvégéjének baleseti, bűneseti, országos statisztikáját a rendőrség.
Magyarország területén április 10-én 0 és április 13-án 24 óra között a rendőrök 95 személyi sérüléses közúti közlekedési baleset helyszínén intézkedtek, melyből 6 balesetben 6 személy vesztette életét, 25 súlyos és 64 könnyű sérüléssel végződött.
Az egyenruhások összesen 607 személyt fogott el, közülük 73-at az ellenük érvényben lévő körözés alapján, 442-et bűncselekmény elkövetésén értek tetten. 522 személyt állítottak elő, köztük 247 főt bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt és további 37 személyt ittas vezetés gyanúja miatt. Biztonsági intézkedést 422 esetben történt.
A rendőrök és a katonák 5 főt megakadályoztak az ország területére történő belépésben a magyar-szerb határon, 12 jogellenesen tartózkodó külföldit pedig feltartóztattak és átkísértek az ideiglenes biztonsági határzáron – részletezte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
