Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

Czepek Gábor bejegyzésében úgy fogalmazott: működik a patrióta zöldpolitika.

Az államtitkár közölte, 2023-ig hasonlóan alacsony rendszerterhelési értékekre csak a hajnali órákban volt példa. A legutóbbi rekord a tavalyi húsvéthétfőhöz kötődött, az akkori 2846 megawattos mutatótól közel fél gigawattal maradt el a hétfői, 2386 megawattos csúcs.

Czepek Gábor hozzátette, szombattól hétfőig először fordult elő az is, hogy három egymást követő napon "exportos volt a napi villamosenergia-szaldónk", vagyis az adott 24 órában több áramot vittünk ki az országból, mint amennyit behoztunk.

Úgy fogalmazott: "az energiaszuverenitásunk fontos alapja a zöldenergia-termelési és -tárolási kapacitások bővítése."

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.