Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2018. Március 23. 18:18, péntek | Belföld
Forrás: mti

A többség használt autót vásárolna egy felmérés szerint

A többség használt autót vásárolna egy felmérés szerint

Magyarországon a válaszadók 52,6 százaléka használt autót vásárolna, a japán és német autók a legnépszerűbbek - derül ki a Vezess.hu és az Autó Magazin közös felméréséből.

Az autós folyóirat és a honlap pénteki közleménye szerint új gépkocsit a válaszolók 32 százaléka tervez venni a következő 2 évben, arányuk 0,8 százalékkal csökkent tavalyhoz képest.

A legtöbben, 37,4 százalék, német használt autót venne, japán járművet 26,4 százalék, franciát pedig 12,6 százalék vásárolna. Új vétel esetén több mint 80 százalék japán vagy német autót venne, mintegy 40 százalékuk pedig franciát.

A közlemény érdekes változásnak nevezi, hogy a kelet-európai térségben készült autókat tavaly 30,9 százalék, idén viszont már 54,9 százalék említette vásárlási lehetőségként. A dízelautóban gondolkodók aránya 34 százalékról 31,2 százalékra mérséklődött egy év alatt, amit a felmérés készítői a dízelmotorokról szóló hírekkel indokolnak. Hozzátették, Magyarországon a gázüzemű autók sem népszerűek, hiszen csupán 1,1 százalék kedveli ezeket, miközben a kontinens átlaga 2,7 százalék. Meghaladja viszont az európai arányt a hibrid autók kedvelőinek 10 százalékos aránya Magyarországon - írták.

A 15 országra kiterjedő kutatásban több mint 12 ezren vettek részt - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.